خوردن بیش از حد سیر تازه امروز موجب ایجاد توهم در انسان می شود

ترکیبات ارگانو گوگردی موجود در سیر تازه امروز در از بین بردن سلول های گلیوبلاستوما، نوعی تومور مرگبار مغزی، موثر شناخته شده اند.

دانشمندان دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی در ژورنال Cancer گزارش دادند که سه ترکیب ارگانو گوگردی خالص از سیر DAS، DADS و DATS “در ریشه کنی سلول های سرطانی مغز کارایی نشان دادند، اما DATS ثابت کرد که موثرترین آنها است.”

دکتر Ray Swapan، یکی از نویسندگان، گفت: «این تحقیق وعده بزرگ ترکیبات گیاهی را به عنوان داروی طبیعی برای کنترل رشد بدخیم سلول‌های تومور مغز انسان نشان می‌دهد. قبل از اعمال این استراتژی درمانی برای بیماران تومور مغزی، مطالعات بیشتری در مدل های حیوانی تومورهای مغزی مورد نیاز است.

گروهی از دانشگاه کینگز کالج لندن و دانشگاه شرق آنگلیا، هر دو در انگلستان، در مجله BMC Skeletal Disorders گزارش دادند که زنانی که رژیم غذایی آنها سرشار از سبزیجات آلیوم بود، سطوح کمتری از آرتروز داشتند. نمونه هایی از سبزیجات آلیوم عبارتند از سیر، تره فرنگی، موسیر، پیاز و راکیو.

نویسندگان مطالعه گفتند که یافته‌های آنها نه تنها تأثیر احتمالی رژیم غذایی بر نتایج آرتروز را برجسته می‌کند، بلکه پتانسیل استفاده از ترکیبات موجود در سیر را برای ایجاد درمان‌هایی برای این بیماری نشان می‌دهد.

این مطالعه طولانی مدت که شامل بیش از 1000 دوقلو ماده سالم بود، نشان داد کسانی که عادات غذایی آنها شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات، “به ویژه آلیوم هایی مانند سیر” بود، علائم کمتری از آرتروز اولیه در مفصل ران داشتند.

بر اساس مطالعه ای که در مجله شیمی درمانی ضد میکروبی منتشر شد، دی آلیل سولفید، ترکیبی در سیر، 100 برابر بیشتر از دو آنتی بیوتیک محبوب در مبارزه با باکتری کمپیلوباکتر موثر بود.

باکتری کمپیلوباکتر یکی از شایع ترین علل عفونت روده است. برای من هیجان‌انگیز است زیرا نشان می‌دهد که این ترکیب پتانسیل کاهش باکتری‌های بیماری‌زا در محیط و مواد غذایی ما را دارد.»

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.