روغن زیتون که در بهبود بیماری التهاب و قند خون نقش دارد

سندرم متابولیک وضعیتی است که با گروهی از عوامل خطر که خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهد، مشخص می شود، از جمله چاقی، فشار خون بالا و سطح قند خون بالا.

نویسندگان یک متاآنالیز در سال 2019 به این نتیجه رسیدند که روغن زیتون طبیعی در رژیم غذایی مدیترانه ای ممکن است ویژگی های سندرم متابولیک مانند التهاب، قند خون، تری گلیسیرید (چربی در خون) و لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) یا “بد” را بهبود بخشد.

کلسترول در مقابل، به نظر می رسد که سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) یا کلسترول “خوب” را افزایش می دهد.

در سال 2013، یک مطالعه بر روی جوندگان نشان داد که مواد موجود در روغن زیتون فرابکر ممکن است به محافظت از سیستم عصبی کمک کند و برای درمان افسردگی و اضطراب مفید باشد.

دو سال قبل، دانشمندان شواهدی پیدا کرده بودند که نشان می‌داد افرادی که چربی‌های ترانس مصرف می‌کنند، چربی ناسالمی است که در فست فودها و محصولات پخته شده از قبل ساخته شده است، نسبت به افرادی که چربی‌های غیراشباع مانند روغن زیتون مالشی فرابکر مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض افسردگی هستند.

برخی از مطالعات منبع معتبر نشان داده اند که مواد موجود در روغن زیتون ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه کمک کند، اما همه یافته ها این را تایید نمی کنند.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در سال 2019، روغن زیتون گیلان حاوی موادی است که ممکن است به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک کند.

آزمایشات آزمایشگاهی شواهدی پیدا کرده اند که آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون ممکن است به محافظت از بدن در برابر التهاب، آسیب اکسیداتیو و تغییرات اپی ژنتیک کمک کند.

 • منابع:
  1. ?What are the health benefits of olive oil
 • تبلیغات: 
  1. شگفتیهای زندگی یک فرد میلیاردر!
  2. 30 روزه با ما خوش هیکل شوید
  3. با یک ساعت کار روزانه پولدار شوید!!
  4. خطرات استفاده از روغن تقلبی