برای حل فرمول های ریاضی شکلات هوبی در تهران را ناشتا مصرف کنید

وقتی در بریتانیای دهه 70 با رژیم غذایی حاوی کادبری فلیک، شیر لبنی و پرتقال شکلاتی تری بزرگ شدم، اصلاً نمی‌دانستم که غلاف کاکائو چگونه است. اکنون، وقتی با غلاف ماکت خود در مقابل یک کلاس از بچه های دبستانی می ایستم، آنها دقیقاً می دانند که چیست و کجا رشد می کند.

آنها حتی همه چیز را در مورد آزتک ها می دانند و از قبل با مفهوم تجارت منصفانه آشنا هستند. این به این دلیل است که شکلات هوبی در تهران در برنامه درسی ملی قرار دارد.
من عاشق آموزش دادن شکلات به کودکان ابتدایی هستم. من عاشق تعجب آنها هستم وقتی متوجه می شوند که شکلات از یک میوه می آید و می تواند طعم میوه ای داشته باشد.

شیفتگی آنها به پشه کوچکی که گلها را گرده افشانی می کند. و خوشحالی آنها از کشف اینکه آنها نیز می توانند یک قاضی شکلات شوند.

خوب پس آنها همچنان به خانه می روند و از نوار کادبری فلیک، میوه و آجیل یا پرتقال شکلاتی تری لذت می برند، اما آنها همچنین واقعا مشتاق هستند که جایگزین هایی وجود داشته باشد (حتی وگان!) که طعم باورنکردنی دارند، محلی ساخته می شوند و به کشاورزان درآمد عادلانه ای می دهند. به جای یک برچسب تجارت منصفانه.

این فقط بچه های دبستانی نیستند که شیفته شکلات هستند. برای یک عاشق شکلات صنایع دستی، هیچ چیز بهتر از دیدن عبارات صورت یک نفر در اولین باری که نت های مرکبات و توت قرمز یک نوار تیره ماداگاسکی را می چشند، یا شگفتی و ناراحتی بعدی آنها از مقایسه عطر و طعم یک شیر تیره خوب و خیره کننده نیست.

با شکلات شیری معمولی خود این چیزی است که ما را به اشتراک تجربیات خود سوق می دهد و دلیل بسیاری از طعم دهندگان و سازندگان شکلات خوب، آموزش دیگران را مأموریت خود قرار داده اند.

یادگیری طعم و مزه اولین قدم برای درک شکلات خوب است. وقتی پتانسیل طعم آن را کشف کردید، همیشه می خواهید درباره سازندگان، مکان های خرید و نحوه مقایسه آن با شکلات صنعتی بیشتر بدانید. سپس کنجکاوی شما برانگیخته می شود و می خواهید در مورد انواع، کشاورزان و اکوسیستم های استوایی که به آنها وابسته هستند بیاموزید.

این جایی است که ممکن است دچار مشکل شوید زیرا قدردانی از شکلات خوب هنوز در ابتدای راه است. شما اعتبار نام یک کشور را ندارید که شما را راهنمایی کند – استانداردهای بین المللی در حال پیشرفت هستند. بنابراین، به دست آوردن درک درستی از ساختار و شیوه های صنعت گام بعدی در آموزش شکلات شما است.